Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Безпека під час воєнного стану. Загрози та можливості

Дата: 17 травня 2022 о 08:27, Оновлено 3 січня о 15:35

Спільно до навчання. Як діяти під час повітряної тривоги?

Правила поведінки вдома та на вулиці під час воєнного стану.

Обережно! Вибухонебезпечні предмети. Відео ДСНС України для батьків і дітей

Спільно до навчання. Мінна безпека

Техніка безпеки під час воєнного стану для учнів і батьків

Безпечна поведінка дітей під час війни

Безпека дітей під час війни

Безпечні зимові канікули

На сайті "Дія. Цифрова освіта" висвітлені освітні серіали на різноманітні теми, які актуальні у теперішній час!

Посилання на освітні серіали на платформі "Дія. Цифрова освіта"

На платформі «Всеукраїнська школа онлайн» з’явився інтерактивний онлайн-урок з мінної безпеки для дітей початкової, середньої та старшої шкіл. Урок містить цікаві завдання за участі пса Патрона, Дмитра Монатіка та рятувальника Державної служби з надзвичайних ситуацій.

​На уроці, який може врятувати життя, легко на зрозуміло пояснюється, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки попереджають​ ​про них​ та як​их ​​правил безпечної поведінки потрібно​ дотримуватись, якщо ​ви ​побачили міну чи боєприпас.

Урок насичений цікавими завданнями, відео та триває всього 15 хв. Учні точно не засумують, а найголовніше – запам’ятають усі правила безпечної поведінки.

Дивіться урок за посиланнями:

Онлайн-урок розроблено ЮНІСЕФ спільно з ДСНС за підтримки Міністерства освіти і науки України із залученням провідних фахівців у цій темі.

ПОРЯДОК ДІЙ НАСЕЛЕННЯ У РАЗІ ВИЯВЛЕННЯ ПІДОЗРІЛОГО ОБ’ЄКТА, ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНОГО ПРЕДМЕТА

Убезпечитись від кібератак

“Вбивають не тільки кулі та снаряди. Зламаний російськими хакерами смартфон або компʼютерце також знаряддя вбивства, просто з відтермінованим у часі ефектом ” – застерігають у Держслужбі.
 Ворог планомірно намагається зламати не лише фізичний захист, а й похитнути інформаційну безпеку. У зоні ризику – як державні установи та критична інфраструктура, так і особисті дані українців. Тому, закликаємо бути обережними та дотримуватися правил кібербезпеки та кібергігієни.
 Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України наводить перелік заходів, які допоможуть убезпечитись від кібератак:

Змініть пароль у всіх важливих сервісах – в пошті, месенджері, на своєму смартфоні. Зробіть це зараз. Для входу в кожен сервіс і поштову скриньку має бути окремий пароль.

Перевірте в налаштуваннях безпеки браузера, чи були скомпрометовані ваші паролі (Google Chrome це НалаштуванняПриватність та безпека). Негайно замініть скомпрометовані. Замініть також паролі, визначені як слабкі.

Використовуйте генератор паролів. Наприклад, він є на сайті Кіберполіції http://cyberpolice.gov.ua/generate-password.

Заведіть собі окрему пошту, яку залишатимете “для розсилань” та інших повідомлень. Не використовуйте цієї пошти для реєстрації акаунтів у соцмережах та інших чутливих сервісах, що містять приватну інформацію.

Видаліть всі зламані програми, особливо якщо вони були завантажені з російських сайтів, торентів тощо.

Встановіть двофакторну аутентифікацію в месенджерах, пошті, інших сервісах, щоб знати, коли хтось намагатиметься зайти у ваш акаунт.

Не відкривайте повідомлення від незнайомців, не переходьте за посиланнями, не пересилайте іншим посилання від незнайомців, що містять заклики до дії (перейти за посиланням, завантажити файл, надати номер картки, телефон, ввести пароль від пошти тощо).

Довіряйте тільки перевіреним джереламофіційним сайтам державних установ, місцевої влади, медіа та їхнім перевіреним акаунтам у соцмережах (перевірені мають спеціальну позначку синім кольором біля назви акаунту).

Не відкривайте листів на пошті про розіграші, виграші, державну допомогу та інші обіцянки чогось безкоштовного.

Пароль від ваших акаунтів, телефону, код від SIM-карти або банківської картице ваш особистий секрет. Не довіряйте їх нікому, не зберігайте у смартфоні.

Якщо є можливість, використовуйте фізичні засоби захисту акаунтівзахищені носії з кваліфікованим електронним підписом (КЕП), безпарольну авторизацію тощо. Такі рішення є і в українських розробників.

Перевірте, на яких пристроях працюють ваші акаунти в соцмережах, пошта, месенджер. Це можна зробити в налаштуваннях безпеки та конфіденційності.

Встановіть антивірус на свій смартфон і компʼютер. Проскануйте пристрій. Просто зараз. Не забудьте оновити його, коли він це запитає.

Встановлюйте оновлення ПЗ на смартфон або компʼютер, щойно воно приходить, якщо є можливість.

Закрийте лазівки для ворога: видаліть російське програмне забезпечення просто зараз. Встановіть українське. Це не примха, а питання безпеки, адже російські сервіси збирають інформацію про українських користувачів. Що на що замінити: replace-ru-with-ua.com.

Зробіть на зовнішній носій резервну копію важливої для вас інформації: документів, фотографій тощо. Не забувайте також робити резервні копії ваших смартфонів.

Якщо вас зламали, терміново повідомте:

Кіберполіція  – callcenter@cyberpolice.gov.ua;

Урядова команда реагування на компʼютерні надзвичайні події CERT-UA   – cert@cert.gov.ua .

Поділіться з колегами та користувачами корисною інформацією !

Разом ми єдині! Слава Україні! І смерть ворогам!

Джерело інформації: https://oth.nlu.org.ua/?p=5991

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.