Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Дата: 26 червня 2020 о 11:14, Оновлено 8 грудня 2020 о 20:40

Період від 1879 по 1916 рік

Зачатки освіти у Крупці сягають у 70-ті роки дев’ятого століття. Саме тоді село було волосним центром Дубенського повіту Волинської губернії. 5 листопада 1879 року тут було відкрито однокласне з трьома групами народне училище, яке проіснувало до 1916 року. Навчання проводили вчитель і священик. Збереглося свідоцтво місцевого жителя Хороновського Григорія, який закінчив у 1912 році це училище. Сьогодні воно є цінним експонатом у шкільному музеї історії села і освіти села Крупець.

У зв’язку з воєнними діями з липня 1916 року до вересня 1923 року у селі школи не було.

Період Речі Посполитої 1923 – 1939роки

З 1 вересня 1923 року починає працювати трьохкласна публічна школа на шести відділів, організована польською владою. Так, станом на 27 червня 1927 року в Крупецькій школі навчався 101 учень. Керівником школи був Гнат Кавалик. Навчали дітей польської мови, релігії, два рази на тиждень – математики, природи і географії, історії і малювання, річної праці і співів. Школа знаходилася у пристосованих приміщеннях.

Після Кавалика школою керував Кшевінський до 1938 року, а перед війною, недовго, - Пипно.

Підручники були дуже дорогі: з польської мови – 1 злотий, географії – 2, української – 6. Візьмемо до відома, що 1 центнер зерна тоді коштував 12 злотих. За те, що дитина не ходила до школи, батьків карали. . два рази на тиждень були уроки релігії, які проводив священник Феофан Слободянюк.

Оцінки ставили вчителі в кінці навчального року і видавали свідоцтво про переведення в наступний клас. Вони були не цифрові, а словесними: «Барзо добже (5), добже (4), достаточнє (3), недостаточнє (2)».

Такі свідоцтва зараз знаходяться у шкільному музеї.

Період УРСР 1939 – 1991 роки

Вересень 1939 року. Наш край входить до складу УРСР, а вже 1 листопада у селі розпочинає діяти неповна середня (семирічна) школа. Знаходилася вона у приміщенні панського палацу. Але почалася війна. І все ж з 1943 року навчання проводилося. Як згадують колишні учні Г.М.Семенюк, О.К.Олійник, керував школою місцевий святенник Феофан Слободянюк, він же навчав релігії. Вчителювали в ній З.Я.Карпець (Кокошко), В.Ф.Грабовський… І тільки в 1994 році, після звільнення краю від німецько-фашистського поневолення, 1 вересня було відкрито початкову школу у приміщенні колишньої сільради. З 1961 року школа стає 8-річною.

Нині в Крупецькій школі навчається близько 250 учнів, яких ведуть у світ знань 39 учителів під керівництвом директора школи О.М.Приступа. В школі працюють два вчителі методисти, девять учителів мають звання «Старший вчитель». В грудні 2004 року звання «Заслужений вчитель Украйни» було присвоєно Пагубі М.М. – вчителю фізкультури, а влітку 2020 року звання «Заслужений вчитель України» було присвоєно Приступі О.М. – вчителю математики. З 39 вчителів 20 мають вищу кваліфікаційну категорію, 6 – першу, 4 – другу, 5 – «Спеціаліст». За час існування Крупецької загальноосвітньої школи з 1977 року золотими і срібними медалями було нагороджено 80 випускників.

Вперше в історії школи за підсумками 2007 – 2008 навчальних років 22 учні стали переможцями і призерами обласних змагань і конкурсів.

Період від 1879 по 1916 рік

Період Речі Посполитої 1923 – 1939роки

Такі свідоцтва зараз знаходяться у шкільному музеї.

Період УРСР 1939 – 1991 роки

Сьогодення

Нині в Крупецькій школі навчається близько 260 учнів, яких ведуть у світ знань 35 учителів під керівництвом директора школи О.М.Приступа. В школі працює один вчитель методист, девять учителів мають звання «Старший вчитель». В грудні 2004 року звання «Заслужений вчитель Украйни» було присвоєно Пагубі М.М. – вчителю фізкультури, а влітку 2020 року звання «Заслужений вчитель України» було присвоєно Приступі О.М. – вчителю математики. З 35 вчителів 20 мають вищу кваліфікаційну категорію, 6 – першу, 6 – другу, 3 – «Спеціаліст». За час існування Крупецької загальноосвітньої школи з 1977 року золотими і срібними медалями було нагороджено 80 випускників.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.